Brněnsko

Od posledního hlášení uplynul měsíc. Neflákali jsme se. Absolvovali jsme všechny orienťácké disciplíny: klasiku v Karolíně, dva sprinty v Rosicích a krátkou trať v Jehnicích.

Nejhezčí asi byla klasika od RBK. Mně se ta vesnička moc líbí. Je v kopci, uprostřed parádního lesa a je z ní výhled do kraje. Když se k tomu přidá hromada kontrol do lesa, je z toho bezva sobota. Sprinty v Rosicích byly pekelně rychlý – no sprinty, že… Lesáci totiž kvůli naší bezpečnosti nepovolili vstup do lesa, tak náhradním řešením byla dvojitá kochačka po Rosicích. Ranní sprint byl kousíček v lese (ale pšt), v ulicích a v sadu kolem křížové cesty ke kapličce. Luky to měl blbý, protože běžel první a ve vysoké trávě mu chyběly dálnice, což byl podle mě podstatný prvek. Odpo nás čekalo více rozhodování zleva zprava, ale nakonec to většinou bylo jedno, hlavně utíkat. Při tomhle sprintu jsme trochu ošoupali povrch okolo náměstí. No a konečně krátká nás tento týden vytáhla do brněnské čtvrti Jehnice na takový pidi kousek lesa. Takže mojí skoro první myšlenkou na startu bylo, že musím dávat bacha, na který kolečko jdu. Moc koleček na malým prostoru, ale nakonec se to dalo uhlídat a myslím, že to byla celkem těžká trať. V lese byla vysoká tráva, mrtě zelených fleků a taky hromada cizích kontrol. Přišlo mi, že jsem se pořádně chytla až po osmý kontrole – cca v půlce. Podstatný vliv nejspíš měla předzávodní roztržka s choťem, který nás hledal po svým doběhu po všech čertech jen ne u auta a já tak nestíhala start víc jak o deset minut, ale nakonec to bylo dobrý, pořadatelé nedělali cavyky. Asi poprvé se mi stalo (co si uvědomuju), že jsem se při závodě musela zastavit a důrazně si říct, že už nespěchám na start, že už jsem v lese a závodím. Hlava furt chtěla pospíchat a dohánět manko.

Po absolvování všech disciplín bude teda Lenka reprezentovat na krátké a Lukáš na klasické trati. Ostatní členové oddílu se zúčastnili jen některých závodů zvýše uvedených a připravili se tak o nominaci :-P Výsledky tu:RBK, BBM1, BBM2ABM

Lenka Křížová (8551), 25. 5. 2015

Napsat komentář

Captcha