Buřt cup

Jedenáct našich závodníku se zúčastnilo namísto žebříčku LV v rovinatých terénech VČ kraje závodu Buřt cup u Blanska – pořadatel Radioklub Blansko.
„Komorní“ prostředí závodu utvářelo příjemné shromaždiště na hřišti, přiměřený počet závodníků, cíl přímo na shromaždišti, pohodoví pořadatelé a závěrečné opékání buřtů.
Internetoví rejpalové by možná pohaněli závod tím, že nebylo točené pivo a bufet se odehrával na kempingovém stolečku z kufru auta, že někde nebyly splněny směrné časy (ostatně  jako stavitel vím, že u všech tratí se to prostě nepovede při sebelepší vůli, důležitá je spokojenost závodníků)nebo by si našli něco jiného.
Myslím, že zde byli závodníci opravdu spokojeni. Spokojenost naší rodiny byla 100%.

Závod se odehrával v kopcovitém prostředí Drahanské vrchoviny ve smíšeném, převážně bukovém lese. Pod spadaným listím byla běžecky těžká podložka. Trati se vyznačovaly velkým převýšením a fyzickou náročností. Trati, které běžela naše rodina: H35 byla trať povedená, moc se mi líbila, fáborková trať byla v tomto terénu přiměřená, děti měly radost ze 7 kontrol, což často nebývá, v D21C bych jako stavitel asi vynechal 2 – 3 kontroly a tím připravil delší postupy  a více možností volby(respektuji stavitele, navíc neznám souvislosti s dalšími tratěmi, toto je jen z mého pohledu na trať D21).
Jak jsme uspěli? Nejlépe dopadla Léňa, v hlavní dámské kategorii byla třetí 3 minuty za vítězkou! Loni na podzim jsem to tvrdil a letos je to stejné, její výkony zrají jako víno! Maruška řikala,  že když ji předbíhala dokonce  ji i pozdravila, z toho je vidět, že byla v pohodě a měla sil „na rozdávání“.  Na tomto výkonu je ještě zajímavé, že Lenka dala na stejné trati vítězi H18 – Michalovi  nadílku 6 minut.
V chlapských kategoriích byl nejúspěšnější Michal a Radek (první místa v H18 a H21D).
Závěrem bych chtěl poděkovat pořadateli za moc pěkný a povedený závod.
Za naši rodinu navíc děkuji za vstřícnost ve startovních časech, mohli jsme si zazávodit všichni a děkujeme i za pohlídání dětí než jim doběhla doběhla máma.

Jan Nešpor (6101), 26. 10. 2008

Komentáře

Lukáš Kříž26. 10. 2008

No, ja jsem moc nadsenej nasi trati nebyl. Furt me prislo, ze je to jasne nalajnovany a ja musel jenom bezet. Par kontrol bylo dost zasitejch, tak jsem ztratil par minut na dohledavkach. No a pro ty, co nemeli hreby, tak to byl jeden velkej horor!!!

Michal Koutný26. 10. 2008

Já jsem na to, že se dají volit postupy přišel až po závodě, když mi Lenka ukazovala, jak mi to po cestách nandala :-) Jinak bych ten závod nazval Hrátky s potenciální energií – to byla fakt hrůza, ale na druhou stranu dobrý zážitek.

Napsat komentář

Captcha