Jarní pohár

Jako ředitel našeho MČR jsem se účastnil schůzky pořadatelů závodů ČSOS a  jako jediný zástupce našeho oddílu využil příležitosti a zúčastnil se Jarního poháru v okolí Hradce Králové.

Od začátku jsem věděl, do čeho jdeme. V okolí Stříbrného potoka se odběhalo hodně, opravdu hodně jedno i vícedenních závodů. Přijel jsem tedy s předsevzetím, že budu obíhat každý postup, který povede přes potoky, o kterých jsem věděl, že jsou suchou nohou nepřekonatelné. Hned na první kontrolu jsem  toto předsevzetí splnit a oběhl jsem. Na druhou kontrolu jsem si však již vzal do hlavy, že ten druhý potok je menší a že jej jistě nějak překonám. Nebyl a nepřekonal. Pobíhal jsem, já hlupáček, po břehu a hledal místo na přeskočení, které samozřejmě nebylo. Odvahu k brodění nad kolena jsem na začátku závodu nesehnal a tak jsem doklusal kolem vody až na cestu, kde jsem měl být hned na začátku postupu – viz. předsevzetí o pár řádků výš.

V lese nic neočekávaného – potoky, rýhy, hodně mokro, rovina, po zimě solidně běhatelný terén. Zázemí v Campu Stříbrný rybník bylo výborné, na start kousek, cíl v campu, hodně známých. Počasí překonalo meteorologické předpovědi a bylo příjemně. Jako první závodní proběhnutí velice milé. Škoda, že se mladí členové oddílu nedomluvili na štafety. Tak snad příště.

Miroslav Orálek (5201), 21. 3. 2011

Štítky: celostátní

Napsat komentář

Captcha