Jihomoravské zpravodajství – sprint v Kuřimi

Rozhodování brněnské náplavy, kam vyrazit tuto sobotu, nebylo až tak jednoduché. Myslím, že poměr čas v lese ku času na cestě by vyšel dost podobně. Jenže Bohdalec má centrum celkem daleko od lesa a to je pro malý nožky zásadní. Ale stejně se Brňákům divím, někam se hrkat „jen“ kvůli sprintu. Ještě, že jsme se přihlásili sem. V pátek rarachy dohnala rýma a byly unavení. Dohromady nám akce nezabrala celý den a všichni jsme si zazávodili.

Účast TTR byla stejma jako minule plus nováčci letosní sezóny – Nováčkovi. Ač pořadatelé zarytě tvrdí, že mám ABS, můžu zodpovědně říct, že jsem na trati ani brzdit nezkoušela a ani smyk jsem nedostala. Utíkala jsemse zařazenou 6 a cihlou na plynu. Stavitelka nás totiž běžecky nešetřila. Po cestě nebylo moc co řešit, nešlo si odpočnout mapováním. Počítaní odboček a a bloků paneláků se dá i při světelné rychlosti. Vlastně jsem dvakrát postála a dumala, kterou obíhačku. V obou případech analýza dopadla stejně – Je jedno kudy, hlavně už utíkej! Myslím, že těma filozofickýma vložkama jsem se připravila o TOP 10 (takže 11.). Kluci: Lukáš 26., Kuba 31., Radek 41., Honzík 48. a Markéta 29. (více zde).

Pořadatelům nelze upřít totální nasazení. (Asi) ředitel závodu se mi při zařizování nějaké urgentní záležitosti úplně nejvíc rozpleskl pod nohama. Nejspíš mě chtěl oběhnout. Potkal nohou obrubník, následovalo pár vyrovnávacích kroků, kotoul letmo a asi tři sudy (v trávě a pilinách). Zmuchlaný, špinavý zašpačkoval (slušně!) a valil dál. Centrum závodu v areálu školy bylo bezva (hlavně pro děcka) – parádní oplocený výběh + pěkné hřiště pro menší. Start a cíl byly taky tady. Jen si teda myslím, že start měl být kousek jinde. Jestli měla být na jedničku volba, tak nebyla. Z koridoru bylo vidět vše zásadní, a tak něco vymýšlet museli jen ti první. Honzíkovi se pobíhání po městě moc líbilo. Už doma na gauči běželi snad 10×: na jedničku jsme utíkali kolem našeho auta a pak jsi tam dole u mostu pípl, potom jsme šli přes most a za oranžovým panelákem jsi ji našel schovanou u stromu… A tak tu kluci běhají. Příští týden nás čekají pohádková béčka.

P.S. Jelikož su staromilec a prvně si články píšu na papír, tak než jsem se dostala k přepsání, opravili dneska výsledky a místo abs už jsem vyfasovala čas. 3× hurá!

Lenka Křížová (8551), 13. 4. 2015

Komentáře

Lenka Křížová14. 4. 2015

Slavni kluci: Kuba a Radek v dali

Napsat komentář

Captcha