Léto je sice daleko, ale...

…plánovat už můžeme začít teď. Po letošní účasti na Swiss-O-Week už s Lenkou přemýšlíme, kam vyrazit příští rok. A už máme svého favorita. Jedná se o pětietapové závody OO.Cup 2007, které se budou konat ve Slovinsku v blízkosti městečka Nazarje. Po shlédnutí stránek to vypadá, že jsou před námi další velice pěkné závody. A možná i příležitost vidět v akci nejlepší O běžce.  

Dva závody zřejmě budou zařazeny do žebříčku WRE(čeká se na oficiální schválení IOF), tak by se to tam světovou elitou mohlo jen hemžit.
Pořadatelé slibují pět závodů, s tím, že každý by měl být v různém terénu(ne jen mapě a i typu).
První etapa(klasika) bude ve velice fyzicky i mapově náročná, údajně se jedná o jeden z nějobtížnějších slovniských terénů. Krasová oblast, skály, kameny, vrstevic plna mapa…
Druhá etapa(middle) láká na vysokohorské planiny a proplétání se mezi stády krav.
Třetí etapa(krátká trať) se poběží v krasové oblasti s velkým množstvím skalních útvarů.
Čtvrtá etapa(klasika) bude samý závrt v dobře průběžném lese.
Pátá(poslední) etapa(zkrácená trať) slibuje stejně jako čtvrtá terén prozatím nepoužitý pro OB. Čekají nás tu hustníčky, bažinky, kapradí, malé jedličky…

Myslím, že je to velice lákavá nabídka. Startovné je myslím velice příznivé, 40€ při podané přihlášce do konce února. Ani ubytování není tak drahé jako v ostatních zemích s takto zajímavým terénem.

Přemýšlíte o orginální vánočním dárku? Nechce se vám sedět v létě někde u rybníka nebo se válet u moře? Spojte svoji dovolenou nebo prázdniny se svým koníčkem! Jen o tom přemýšlejte a třeba ve vás ten červík začně hlodat…rozhodnutí je jen na vás!!!

Lukáš Kříž (8201), 6. 10. 2006

Napsat komentář

Captcha