MČR na klasické trati

V Pusté Rybné uspořádala Lokomotiva Pardubice vrcholnou akci jednotlivců. Pustá Rybná leží hodinu a čtvrt cesty od Třebíče (kousek nad Novým Městem), myslím, že to bylo po klasice v Kostelci u Jihlavy nejbližší MČR za posledních x let. Krásná příležitost k poměření sil s celou republikou za humny. OOB Třebíč reprezentovalo 13 závodníků (+Mára).

No, přihlásit se je ještě v pohodě, ale dostat se na závody už není na dvě kliknutí. Protože všichni kromě mě startovali až po druhé hodině, bylo potřeba najít vůz, se kterým bych stihla odprezentovat a odstartovat. Naštěstí se Mára nechystá rozšířit řady vetošů a startoval rozumně. Jeli jsme na jedenáctou. Zbytek oddílu jel až na tu cca půl druhou a to se ukázalo jako zásadní. Naše cesta byla v poho. Martin s panem Orálkem si to rozdali už cestou. Ve Vysočina aréně se totiž konal závod Kolo pro život a trasa několikrát křižovala naši ideální cestu na závody. Nejdelší trať jelo před 800 závodníků, takže si představte, jak asi mohl vypadat přejezd takového davu. Policie zastavila dopravu a auta stály nekonečně dlouhou dobu. Poprvé hned nad Novým Městem, u Maršovic. A tam i dvě auta s našimi veterány, řidiči oba H60, takže zkušeností stejně, jenže auto Béé je plné kibiců, kdežto v autě A sehraní manželé. Auto Bé ztrácí nervy, otáčí se na pětníku a pokouší se o objetí uzavírky. Bohužel, si vybírá objížďku ve směru jízdy cyklistů a o pár kilometrů dál se dostává do deja vu. Zkroušeně se vrací na původní místo a projíždí. Auto A po pár minutách čekání projelo a dostává se do cíle, teda na start, jako vítěz. A to má myslím auto Bé celkem štěstí, protože mohlo stát o pár kolimetrů dál zase, když se cyklisti vraceli po okruhu zpět k Aréně. Ale všichni dorazili v pořádku a mohli jsme vyrazit na závody v lese.

Nejprve je potřeba zvládnout kvalifikaci. V době, kdy ostatní dorazili na shromaždiště, už jsem ukusovala kilometry svojí porce. Asi to bude cítit z celého článku, ale mně se prostě nedařilo, každý den jinak, ale oba dny nic moc. V sobotu se mi vůbec nedařily dohledávky. Moje verze tratě měla plno kontrol typu rýha v hustníčku, u hustníčku a tak. Nebyla jsem schopná vyčíst, kde hledat přesně. Pak jsem asi jeden delší postup nešla zrovna ideálně. Tratě byly rychlé, závodníci (ti dobří) byli rychlí, volby moc nebyly, zato bylo dost cest. U mě z toho bylo nakonec jako vždycky C finále, i když jsem si letos malovala Béčko . Mára uhrál Áčko. Z Veteraniády se do Áčka dostali Iva, Kouba, Martin a o prsa Jirka. Želízka v ohni na neděli byly.

I když poprchalo, v našem stanu byla bezva nálada. Nejlepší byla Diana, která si po 15 letech koupila nové boty a měla z toho takovou radost, že se směju ještě teď, když si na ni vzpomenu. Radost jí určitě taky dlouho vydržela, protože s náskokem 5 minut vyhrála Béčko v D35. Škoda, že v sobotu chybělo do A 18 vteřin! Mohla jim pěkně zavařit. Dalším bezva kouskem se vytáhla Maruška. Z lesa přiletěla nadšená a získala 2. místo v D40B. Ostatní Béčkaři budou muset potrénovat :-P To platí i pro Křížovku, extra. Nejkvalitněji reprezentovala Iva. Skončila 8. v republice, pak Kouba 14. a Martin s Jirkou předvedli další ze svých kolegovražedných soubojů. Na předsběrce ještě vedl Jirka, ale dle jeho slov už se nebyl schopen rozběhnout, a tak Martin, který ještě dokazal pozvednout nohy, náskok smazal a přidal na vrh 21 vteřin – 17. a 18. místo. Mára si vybojoval TOP 20, takže jeho slovy: by měl být velmi spokojen. Finálové tratě i les většina (s kým jsem měla řeč) považovala za povedenější, zajímavější. Takže se ta kvalifikace kvůli neděli vyplatí přetrpět.

A protože jsem jako utžená z řetězu, když dostanu propustku z domácího vězení (mateřská + Radonín), vytáhla jsem Romana na Perničky, stihli jsme zafandit dobíhajícícm Áčkařům, a pak se ještě vydali na loupežnický hrad Štarkov. Když budete mít cestu kolem, určo tam hopněte. Je to kousek od silnice a fakt nádhera. Zkusím přidat foto.

Příští týden se koná MČR štafet a družstev (od nás nikdo). Takže další akce MČR bude tak leda HROB, LOB a na jaře krátká v Lipnici. A tam budeme mít, doufám, hojné zastoupení!

P.S. Also Diana, ganz hoch čeština, oder? :-) Ich habe keine gute Laune fuer einen „spielerischen“ Artikel :-(

Lenka Křížová (8551), 3. 10. 2016

Komentáře

Martin Klusáček3. 10. 2016

Tak to je teda přesný! Z Lenky se vyklubala skvělá bloggerka. Pobavil jsem se, protože je to napsané vtipně, svižně a naprosto pravdivě. Teda speciálně o tom autě Ááá.

Miroslav Orálek4. 10. 2016

V autě Béé to bylo opravdu blbéé.

Diana6. 10. 2016

Ano, Lenko, :-)) prima hoch čeština!

Musila jsem takhle smát, když jsem četla tentokrát. A boty pořad mi potěší. :-) Nejlepší je ale ten tvůj P.S. :-)) hihihi, bald gibt es tsch.-dt. BuchstABensup­pe oder?

Napsat komentář

Captcha