MČR železničářů v OB 2006

Jak se objevilo ve sloupečku napravo, včera (tj. v neděli 15.10.) se běžel na Ramzové v Jeseníkách závod železničářů a jejich dětí (limitem byl věk od 16 do 21 let) v OB. Výsledky a první fota lze uvidět na adrese http://vco-ob.cz/chc/mcrcd06/.

Náš oddíl tam měl též své zástupce – Zuzku, Martina a PetraFialovy.

Do Jesníků jsme se vydali stylově vlakem. Při cestě nás doprovázelo sluníčko, jen kopce na obzoru nebyly pro mraky vidět. Ostatně při průjezdu zhruba setmisetmetrovou hranicí jsme to do nich píchli též. A po výstupu z vlaku zima, mlha, vítr… naštěstí příjemné ubytování náladu vylepšilo.

Ráno z okna vykouknutí první – mraky byly již těsně nad námi (závodní prostor ovšem dosahoval až k tisícimetrové hranici, takže jsme si mraků ještě užili dost, pouze cíl byl v údolí pod nimi) a na vykouknutí druhé – k tomu ostrý vítr a 4 stupně na teploměru.

Zuzka na náročné trati zaběhla velmi dobrý závod a v cíli se mohla radovat z poháru za třetí místo. Martin se hned na první kontrole při dohledávání propadl na poslední místo (stačí si ale představit horský les na prudkém svahu, bez cest, jen s desítkami mnohdy nezmapovaných smyků po stahování klád po údolí a stovkami kamenných kupek a to celé v nefalšovaných mracích), nasadil však dál vysoké tempo a kontrolu od kontroly se propracovával dopředu. V cíli to však stačilo na čtvrté místo. No a moje maličkost jistila začátek poslední čtvrtiny startovního pole.

Celkový dojem přes nepřízeň počasí byl výborný.

Petr Fiala (6102), 16. 10. 2006

Napsat komentář

Captcha