Mistrovský víkend

Chrastavský oddíl na vrchol podzimu lákal k Jizerkám. Krásný výlet, ale co forma?! Náš oddíl se letos potácí ve zdravotních patáliích, a tak se na sever vydal dosti oslaben. Mně to letos docela běhalo, jenže týden před MČR mě důkladně sejmul nějakej streptokok a nakonec jsem byla ráda, že vůbec můžu odjet. A v lese to bylo znát. Mapa, tratě, terén byly sice krásné ale taky náročné a hlavně v neděli nebyl ani kousek zadarmo, jak správné klasice sluší.

Popořadě. Sobota vypadala nadějně – naděje na postup do co nejlepšího finále a naděje na pěkný den. Počasí vzalo za své cestou do karantény, kdy se střídal lehký déšť s vydatnějším a už to nikdy nepřestalo. Naděje vydržely Koubovi a Márovi, kteří uhájili A finále. Ostatní si vyběhli Brzdiče a Couráky. Sobotní trať se mi zdála hodně rychlá. Po mapově těžších 3 kontrolách nás čekal dlouhý přeběh, který se převážně sbíhal a dalo se využít cest. Pak už to bylo ráz na ráz, spíš dolů a cíl.

Tohle se v neděli stát nemohlo. Nejdelší postup (Já ho šla skoro půl hodiny.) byl do kopce, žádná cesta nepasovala, tak se mazalo terénem. Ale táááák krásným: listnaté lesy, obrovské balvany, potůčky, opravdu mokré bažiny – nádhera. Žádný postup se nedal ošidit.

Slovy Radka: Porazili jsme mapaře a stavitele – doběhli jsme! Hvězdou dne se stala Pavlína, která házela do kamery oslnivé úsměvy, abychom všichni záviděli, jak jí to v lese baví. Výsledky naší výpravy: Kouba je 19. klasik v republice, Mára 29. V Béčku 5. Maruška, 15. Pavlína, 25. Radek. A v Courácích mi to Matěj nandal o dvě místa (23. a 25. místo). Statečně bojoval v příchozích Vašek, v pohodě zvládal být v první půlce startovního pole.

Odvezli jsme si super zážitky a auta zašvihaná pravým jizerským blátem, tak za rok ve větším počtu, jo?! ;-)

Lenka Křížová (8551), 27. 9. 2017

Napsat komentář

Captcha