Mistrovství Brna v supersprintu

Aneb jak se běhá v pátek 13.

Včera jsme se s Lenkou a Lukášem zůčastnili 6. ročníku M Brna v supersprintu. Běželo se za krásného počasí na mapě Lužánky (1:4000). Nastránkách ZBMjsou výsledky tohoto celkem pěkného a kopců plného závodu. Lenka výborně 8., Lukáš po pěkném výkonu 23., Jenda po chybách 30.

   
    Ale proč pátek 13.?

    Začalo to krásným slunečným ránem, do kterého jsem se probral o půl hodiny později než bylo třeba. Naštěstí to nikomu nevadilo a tak jsem se, o pár přednášek později, hodinu a půl před startem 00, hlásil na prezentaci, která ještě neexistovala:) Prošel jsem se tedy ještě jednou k zastávce tramvaje a zpět, aniž bych tušil, že stejnou cestou poběžím 2× i při závodě (zásadní výhoda, která bohužel o ničem nerozhodla).

    Po oblečení, jdeme startovat nedaje na varování domácích v kraťasech a s dobrou náladou. Totéž se nedalo říct o Lence s Lukášem… Při vybalování batohu se totiž přišlo na to, že nemají pár pro orienťák téměř nedůležitých maličkostí (např.:buzoly, popisníky a čipy). Že to není až takový problém, jsme nakonec poznali všichni… Lukáš má totiž asi střelku v hlavě a pořadatelé zase jednu buzolu v záloze.

    Tak do toho… Na začátek asfalt, potom hnusně škrábající podrost, kde krváceli i ti s delšíma nohavicema a ke konci 10 pěkných parkových kontrol.. Prostě jsem si ověřil, že ztratit se můžu i uprostřed města, na louce plné nečeho, co mi není ani po pás, hledaje kontrolu u výrazného stromu.
    Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a … Zítra hurá do Chotěboře!!!

PS: Zamykat kolo v Brně nestačí !!!(hlavně ne ve čtvrtek 12.)

Jan MTBO Zháňal (8721), 14. 10. 2006

Napsat komentář

Captcha