Mostek

V termínu našeho posledního oblastního závodu je v Mostku také poslední závod východočeského poháru, pořádá SJC (bohužel tento renomovaný oddíl zatím nemá k dnešku stránky závodu aktivní, ale info se dá najít na rozpisu VČ oblasti).
Vloni byl tento poslední závod v Prachově, s účastí téměř 1000 závodníků.

Start byl hromadný. Půlka závodu skorelauf – 14kontrol a další část s pevným pořadím – 18 kontrol (v naší kategorii – měl jsem obavu, že se to nevejde na čip, vešlo, je tam rezerva).
Pak následovaly další dva závody . Sprint „Poraž si svého reproše“ – zde si Matěj vydělal na cestu zpět – porazil reproše a obdržel tuším 1000Kč! Druhý závod byl o nejrychlejšího píchače. Večer pak bylo kulturní vystoupení jičínských kapel a diskoška. (info o loňském závodě je na stránkách http://objicin.tpc.cz/jicin/index.php ).
Letošní závod by měl být v podobném stylu. Doprovodný závod je Poraž si svého kámoše – paralelní sprint. A večer zase muzika a v neděli trénink.
Vím, že je to těžké, kde završit OB sezónu.

    Někteří z nás jedou na Hrob, jiní na poslední závod LV, naše rodina na Mostek a v tomto termínu je navíc tradiční Poslední kufr.
Přijde mi to trochu nešťastné, že se mezi žebříčky pletou hroby a podobné odnože závodů a po prvním víkendu v listopadu nastane až do jara smutné období kde je závodů málo…
Ještěže máme Hujer!

Jan Nešpor (6101), 21. 10. 2008

Komentáře

Roman Věžník21. 10. 2008

SJC přeložil poslední závod Vč. poháru ze soboty 1. 11. 2008 (Mostek) na neděli 2. 11. 2008 (Brada u Jičína).

Napsat komentář

Captcha