Nebývale úspěšné mistrovství Moravy

Nebývale úspěšným se pro náš oddíl stalo mistrovství Moravy na klasické trati a ve štafetách. V Říčkách nedaleko Brna ho uspořádaly oddíly BETA URSUS Orienteering a TJ Spartak 1. brněnská v terénech, které sice známe z námi pořádaných závodů v Zastávce u Brna (před 5 lety?), nicméně které nikdo z nás nijak zvlášť nemiluje. Hodně listnáčů, ostružinový podrost, mnoho terénních i porostových detailů, poměrně velké převýšení na obě strany centrálního údolí s potokem. No zkrátka … zlatá Vysočina.

V sobotu jela na klasickou trať jen malá výprava, protože zbytek oddílu dal přednost krásné vysočinské přírodě u Kostelce u Jihlavy (loňské MČR na klasice). Oč menší ale výprava byla, o to byla úspěšnější. Absolutorium zaslouží Honza Klusáček, který o 3 minuty porazil člena slovenského reprezentačního týmu Roberta Bacíka, bezkonkurenčně vyhrál kategorii juniorů a stal se mistrem Moravy pro rok 2012! V hlavní kategorii doběhl Matěj Klusáček v konkurenci 73 závodníků druhý jen 26 sekund za zlínským Michalem Smolou a 1 a půl minuty před Osvaldem Kozákem. No a do třetice stála na bedně z Klusáčkovic rodiny i Jitka v D50 – i ona se stala mistryní Moravy. Do nedělních bojů zasáhlo neuvěřitelných 5 (pět) třebíčských štafet. Všichni jsme tajně doufali, že pro nově utvořenou štafetu Klusáčci 2×, Prášil by mohla cinknout medaile. Dokonce i Béďa je na svých stránkách pasoval na spolufavority, a to už něco znamená. Svoje šance si ale hýčkali i naši veteráni obou pohlaví. A nutno s radostí říct, že se našim hochům dařilo. Tajná očekávání překovali ve skutek a dosti suverénním způsobem s náskokem 8 minut zvítězili. Nejvíc nervózní byl před svým úsekem Mára. Z radiokontroly měl zprávu, že mu Honza předá vedoucí pozici a nechtěl to na stará kolena svým mlaďochům zkazit. Ale běžel výborně jako vždycky a v cílové rovince si s ním oba Klusáčci vychutnali ovace přihlížejících diváků. Když se k tomu přidali i chlapi v H165 druhým a dámy v D140 třetím místem, nebralo nadšení v modrém stanu s červeným papírákem konce. No schválně, je mezi námi nějaký pamětník, který by v historii třebíčského orientačního běhu pamatoval, že se nějaká štafeta stala v hlavní kategorii mistrem Moravy?

Martin Klusáček (5601), 15. 4. 2012

Komentáře

Radek Nováček15. 4. 2012

Tak tomu říkám výkon. Paráda!

Lukáš Kříž15. 4. 2012

Super. Jen tak dál.

Lenka Křížová16. 4. 2012

Připravili jste nám težkou neděli. Kdyby jsme napjatě očekávali jen výsledky štafet, bylo by to lepší, ale takhle… :D Mára tam RACOM nepích, tak jsme museli čekat, jak bude rychlý vyvěšení výsledků na stránkách nebo nám někdo napíše, až dorazí domů. Nakonec jsme se nějak dopídili ;-) Tož obrovská gratulace všem zúčastněným!!! Jen, aby se s váma dalo ještě bavit, když je teď půlka oddílu samej mistr, vícemistr a tak :-P

Iva CHT16. 4. 2012

Jste dobrý. Kdybyste někdo našel při vybalování se ze závodů termosku navíc, prosím o předání někomu z Chrasti (klasická nerezová, byl v ní zázvorový čaj s medem), díky!

Martin Klusáček16. 4. 2012

Béďa právě vydal průběžné pořadí Českého poháru štafet po 2. kole. Naši kluci figurují na neuvěřitelném 2. (!!) místě!

Lucie Dohnalová18. 4. 2012

Jojo, to se to běhá, když je někdo Klusáček nebo Prášil. Třeba mi to taky půjde líp, co říkáte?

Marie Nešporová19. 4. 2012

Luci, když před Tebou bude startovat nějaká reproška, tak určitě bude stačit „Dohnat“ ( v taktice OB je už dohnaný soupeř poražen :-))), to už abych se dala na modlení.

Napsat komentář

Captcha