Nominační závody - repre dres unikl o fous

Do severočeské Kytlice, kde oddíl z Nového Boru pořádal závody žebříčku A, na nichž si současně mohli dorostenci a junioři vybojovat reprezentační dres, jsme se vydali v opravdu velmi malé skupince. Honza po skvělém výsledku z MČR ve sprintu chtěl nadále živit naději na účast na Mistrovství světa juniorů, Mára chtěl potrápit elitu na krátké trati, mladší Prášil se jel seznamovat s nezvyklým terénem a starší Klusáček testoval, zda má příští týden na MČR na krátké trati šanci poprvé v životě postoupit do A-finále.

No a jak to dopadlo? Sobotní klasiku běžel Honza velmi dobře, uvolněně a při tom soustředěně. Zlepšená fyzická kondice mu pomohla i k tomu, že nedělal chyby z únavy a běžecky stačil i užší juniorské špičce. V cíli z toho byla krásná 6. příčka a zachování naděje na místo v šestičlenné reprezentaci.
V neděli na krátké trati Mára v elitě názorně předvedl, jak důležité jsou v této diciplíně zkušenosti – záda ukázal i závodníkům o 15, ba dokonce o 17 let mladším. Skončil na neuvěřitelném 9. místě a poté, co si omyl krvavé šrámy, si ještě stěžoval, že nějaké chybky by se tam našly.
Honza bojoval jako lev. Bohužel se dostal do tempa pomaleji, než by si přál, a po váhavém výkonu v samém začátku trati skončil 8. Od 4. místa, z něhož by měl velkou šanci dosáhnout na reprezentační dres, ho dělila necelá minuta. Škoda, tak snad za rok.
Tomáš (s maminkou po boku) si vyzkoušel nezvyklé terény a Martin skončil v první polovině, což by za týden znamenalo onen kýžený postup do finále A.
Takže spokojenost s výsledky tak napůl. Ale terény a závody to byly opravdu hodně pěkné. Hodně. Fakt. Škoda, že nás nejelo víc.

Martin Klusáček (5601), 7. 6. 2012

Napsat komentář

Captcha