Oblastní mistrovství

Velice svědomitě připravené oblastní mistrovské závody ve sprintu a na krátké trati …

… nedokázalo zničit ani počasí, které zvláště odpoledne připomínalo spíše zimu než jaro. Luxusní zázemí při obou závodech se opravdu hodilo, teplé suché prostory s možností odběhnout si na kávičku, koláček či jiné dobroty uvítal snad každý. Tentokrát asi všichni přivítali při obou závodech krátké vzdálenosti na start i z cíle.

Dopolední sprint v Telči mně připomínal trošku běh strašidelným městem, protože potkat kromě orienťáka nějakého človíčka byla dost náhoda (turisté se prý ukrývali hlavně na náměstí v podloubí, ale tudy jsem neběžel). Byl to sprint, takže to bylo opravdu rychlé a každá chyba znamenala velikou ztrátu. Běhalo se v zámeckém parku, v zámku a v historickém středu Telče.

Odpolední krátká na Zvůli byla hodně o boji s počasím. Pršelo, sněžilo, byla zima. V lese bylo tím pádem šero a nevlídno a pro nás, co běháme s brýlemi, to bylo trošku jako běh poslepu. Terén na Zvůli je však prostě nádherný a tak jsem si krátkou užil i za těchto podmínek.

Náš oddíl posbíral tentokrát řadu výborných výsledků. Mistry oblasti ve sprintu se ve svých kategoriích stali Diana Kroupa a Matěj Cícha. Mistry oblasti na krátké se stali Diana Kroupa, Tomík Prášil a Martin Klusáček. Na stupně vítězů se ještě probojovali na druhé místo ve sprintu Šimda Prášil, Tomík Prášil a Honzík Nešpor. Na třetí místo Eliška Drábková a Martin Klusáček. Na krátké pak ještě třetí místo vybojovali Matěj Cícha a Honza Nešpor. V kategorii H21D zvítězil Roman Věžník na krátké trati a ve sprintu obsadil v této kategorii druhé místo.

Miroslav Orálek (5201), 23. 4. 2017

Komentáře

Roman Věžník23. 4. 2017

Hned mažu na WC mrknout, jestli je ze mě fakt Dámička. ;-) Jo, a odpo brala bronz ještě Lenka P. Každopádně díky za hezké shrnutí.

Miroslav Orálek24. 4. 2017

Asi jsem ještě ráno neměl úplně otevřené oči. Oprava následuje. Omlouvám se.

Napsat komentář

Captcha