Předposlední trénink venku

Se uskuteční od úterý do neděle (16.-22.10.2006). Ne že by byl tak dlouhý, měřil tolik kilometrů či byl tak náročný, ale bude poněkud netradičně trochu „individuální“. Samozřejmě pro ty, kdo můžou, tak oficiálně se uskuteční ve středu. A jaký je postup pro všechny, kteří chtějí natrénovat na LV a zároveň i na jeden z podzimních POTů (nedaleko místa tréninku vzniká nová amatérská mapa:-)?? Je to jednoduché.

Trénink se uskuteční nedaleko nedaleké vesnice Ptáčov(SV od Třebíče). Každý den tam jezdí autobus městské dopravy č.7 – z Karlova náměstí vyjíždí v 15:45a v Ptáčově je za pět minut. Na kole to trvá okolo 15 minut(buď po hlavní na Vladislav a hned za Třebíčí odbočit doleva do kopce nebo kolem Lubí po modré). Z Ptáčova se vydejte po modré značce směr Kobylinec. Asi po 5min chůze či klusu dojdete ke kraji lesa. Zde, u informační tabule přírodního parku, budou uschovány mapy v počtu cca 12 kusů. Čas si měří každý sám (kromě středy, kdy to bude oficiální). Autobus zpět jede z Ptáčova v 17:42.

Co můžete očekávat? Krásný borový převážně dobře průběžný les místy s podrostem, syenitové balvany a občas terénní útvary. Na kontrolách budou fáborky. Mapa nebude klasická mapa, bude to letecký snímek (avšak velmi dobře čitelný a kontroly nebudou těžké). Délka cca 5 km s možností zkrácení… Hodně štěstí.

Matěj Klusáček (8901), 16. 10. 2006

Komentáře

Michal Koutný16. 10. 2006
Bude to určitě zajímavý trénink, ale jaksi jsem nepochopil v kolik je ten (oficiální) sraz ve středu v Ptáčově?
16. 10. 2006
Oficiální trénink je sraz v 15:45 na Karlově náměstí, nebo v 16:00 na místě startu (popsáno výše...) Fáborky jsou rozneseny - Pozor na žlutou barvu!!!!
16. 10. 2006
Dekuji:) v nedeli pujdu na to;) uz se tesim;)
Matěj Píro16. 10. 2006
Když jsem ve škole obdržel tréninkovou mapu jejíž jedinou barevnou součástí byl potok. Ptal jsem se "Jak se po tom běhá?" a dostalo se mi významné odpovědi "Budeš běhat podle jasných linií, nebudeš se dívat na tokový p....... jako sou kameny, hustníky atd." Když jsem se zeptal kde mám ty jasný linie hledat, Matěj jenom ukázal na mapu "No přece tady." Zkoumaje určené místo neviděl jsem nic než hru světla a stínů.... Přijel jsem na start k nádhernému borovému lesu, rozložil mapu a zmáčkl stopky. První dvě kontroly nebyly těžké na třetí jsem udělal nesmyslnou chybu...a tak dál a tak dál...no prostě hrůza! Žluté fáborky se na podzim nehledají nejlíp, podle "jasných linií" se mi taky neběželo nejlíp a azimuty sem nedával...no.. kromě 6té kontroly, která měla být kupkou a já našel na vyznačeném místě mraveniště, naznal jsem tedy, že mravenci snědli fáborek, a pospíchal na další kontroly, jsem všechny další našel. Nicméně jsem si v lese pěkně zanadával na mapaře i stavitele. Čas se mi během běhu zastavil, takže ho nezním přesně, ale bude to nějak kolem 55´. ... Nicméně vřele doporučuji zaběhnout si tento vpravdě nezapomenutelný trénink.
16. 10. 2006
I ve čtvrtek dopoledne je ptáčovský les nádherný, Matěji dík, dobrý nápad!

Napsat komentář

Captcha