Překvapivá Bukovinka

Dneska (v sobotu 25.4.15) nás čekalo na Mistrovství jihomoravské oblasti na krátké trati několik překvapení. No, vlastně překvápka začala už v týdnu. Třeba prudce stoupající teplota vzduchu venku stejně jako Honzíkova těla. Po několika mizerných nocích 2 za sebou s parádním spaním. Od těch jsem měla největší očekávání, ještě jsem letos na žadný závod nejela vyspaná, tak jsem si říkala, že se takový luxus musí někde projevit. Ale největší překvapení vykoukla až v sobotu na místě.

Třeba mi přijde zvláštní, že obec s názvem Bukovinka má ve svém znaku větvičku s žaludy. Co by se dalo v takovém Kocourkově čekat? Přece pohoda! Jedinou nepříjemností byly vzdálenosti centra od startu a cíle. Centrum bylo na „dvorku“ za hospodou, hned vedle dětského hřiště, myslím pěkné. Tam jsme se ovšem vůbec neohřáli. Dostala jsem výsadek z auta u silnice a zbytek pokračoval dál ke startu/cíli. Takže jsem jen vzala obálku na prezentaci, popisky a mazala k hřišti. Tím jsme si vzdálenosti výrazně zkrátili a byla pohoda. I tak jsem Honzíka na start nesla a pak šli jen 4 kontroly, protože ještě ke všemu byly dneska HDR přes 3 km, což by chudera asi po těch horečkách nedal.

Obrovským překvapení pro mě byl parádní těžký závod na skvělé mapě (práce Gluma – Matěje Píra). Oproti minulému týdnu jsem jí krásně rozuměla, všechny přechody porostů byly jasný, prostě radost běžet (Třeba to bylo tím vyspáním, anebo mi to Glum takhle naservíroval ze známosti.) . Trať od Jakuba Zimmermanna se mi moc líbila. Byla těžká, hustníková, tu krátké, tu dlouhé postupy, pak zase fofrem bílým lesem po vrstevnici, nikde nic čeho by se dalo pořádně přidržet. Jasně, že k mojí chvále přispívá to, že jsem nezakufrovala a pěkně mi to odsýpalo. Až na pár dohledávek jsem šla opravdu dobře – na svoje poměry. Ale posledních asi 5 kontrol už bylo peklo. Docházela mi šťáva a pořád bylo potřeba se soustředit, jinak bych se pohřbila a že moc nechybělo. Třeba na předposlední kontrolu jsem odběhla úplně jiným směrem, ale naštěstí jsem se rychle srovnala, no uff, Bylo to napínavý až do konce.

Díky autu poblíž jsme se stihli vystřídat (Kdybysme parkovali na slušňáky, tak bysme neměli šanci. Teda měli, ale kromě dětí bysme táhli aj bágly.). Vyslunili jsme se na hřišti než doběhl tatíček, hupli do auta, Luky si dal výsadek na vyčtení čipů a pelášili domů.

Mooc vydařený výlet. Tentokrát mi vůbec nebylo smutno po Vysočině. Dneska jsem rychlá, tak zatím nejsou výsledky. Večer se ještě běží MČR v nočním a zítra štafety, tak držte palce Koubovi a našim borcům. Odkaz tady.

Lenka Křížová (8551), 25. 4. 2015

Napsat komentář

Captcha