První celostátní závody

Na první dva celostátní víkendy vyrazila z Třebíče vždy jen malá skupinka těch, kteří se nebojí celostátní konkurence, těžkých terénů, dlouhých jízd autem a většinou všelijakého nocování. Jedinými, kteří takto zvládli oba víkendy, byli Klusáčci – nejstarší a nejmladší.

Na ten první jsme jeli tři hodiny až k polským hranicím 20 km od Trutnova. Dočkali jsme se ostrého, téměř horského, hřebenu se skalami a skalními bloky jdoucími po celém jeho vršku. A taky pastvin, velkého převýšení, shromaždiště bez budov, velkého zlomu počasí (z léta do monzunu) a slušných výsledků těch, kteří měli ambice.
Pořadatelé z Hradce Králové připravili standardní česká béčka, organizačně vše fungovalo. Sobotní klasika byla postavená velmi dobře, protože horský terén umožňoval péostavit před běžce zajímavé volby, při nichž závodník musel velmi pečlivě počítat vrstevnice a rozvážně volit podložku pro běh (v lese klacky, na mýtinách podrosty). Naproti tomu nedělní krátké terén moc nepřál. Ve vrcholové části hřebene bylo tolik kamenných prvků a náletových hustníků, že se to vše dalo obtížně zmapovat, a tak byly některé kontroly skoro na náhodu. Stavitel prohnal peloton závodníků těmito místy několikrát, často jste tedy potkávali zoufale se tvářící lovce kontrol běhající od kamene ke kamenu a prohledávající kdejakou kapraď.
Matěj s Honzou k nim moc nepatřili a tak přivezli dvě bednová umístění (oba stříbro ze sobotní klasiky, Honza H20 a Matěj H21A).
Další víkend už byl blíž, jen hodinu a půl na konci Vysočiny u Nasavrk. První letošní áčka tam pořádaly Pardubice. Rovina, vodoteče, hustníky, vodoteče, hustníky, hluboké vodoteče, hluboké hustníky. Dalo se v nich zabloudit, věřte, že jo. Navíc zima jak na Sibiři.
Leč když si člověk dával pozor, nezmatkoval, chodil přesně podle azimutu a nenechal se rozhodit paralelními chybami, tak se dalo doběhnout i pro pěkné výsledky. Honza přivezl dvakrát 9. místo v H20A, Mára proháněl elitu a na krátké byl 14., nestárnoucí Jirka v H55 byl dokonce na bedně (3. místo v H55) a Jitka v D50 na velké bedně (5. místo v D50).
Dalšími celostátními závody budou štafety pod Helfštýnem. Držme našim klukům palce, aby dokázali, že se ani v té nejlepší konkurenci neztratí.

Martin Klusáček (5601), 20. 5. 2012

Komentáře

Lenka Křížová21. 5. 2012

Juj, já vůbec nevěděla, že jste do Chvalče jeli. Myslím, že na jaře bez problémů vyhrajete rankoholiky či nejaktivnější běžce oddílu! Díky za článek.

Napsat komentář

Captcha