RSS... Co to je?

Pokud používáte jako prohlížeč Firefox nebo Operu, bude se vám jistě hodit používání RSS kanálu těchto stránek. Abyste nemuseli neustále kontrolovat, co je nového, jednoduše si je přidáte do RSS čtečky, která vás pak na novinky upozorní. V řádku, kde je adresa stránky kliknete na ikonu RSS, volbu potvrdíte a tím je vše hotovo.

Kdo by však chtěl něco víc než jen informace o základních novinkách, může odebírat i novinky s diskuzního fóra. V levém sloupci pod zprávami jsou opět dvě ikony RSS. Pro přístup k novinkám ve fóru slouží ta spodní. Pokud používáte Operu, stačí jen kliknout na tento odkaz a zdroj opět přidat.

Ve Firefoxu kliknete znovu na ikonu v adresním řádku, takže nyní budete mít přidány dva stejné zdroje (v liště nad stránkou). Nyní na tento druhý zdroj kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Vlastnosti, kde změníte Adresu RSS kanálu z http://colosta.ic.cz/index.php?… na http://colosta.ic.cz/index.php?….

Na závěr ještě omluva všem, kdo používají Internet Explorer, neznám žádnou možnost jak v něm číst RSS kanály. Snad jen čtečka jako samostatný program, ale s tím nemám žádnou zkušenost.

P.S. Když už jsem se zmiňoval o těch prohlížečích, zjistil jsem, že editor článků v Opeře nefunguje moc spolehlivě, proto články piště raději v Internet Exploreru nebo Firefoxu.

Michal Koutný (9007), 24. 9. 2006

Napsat komentář

Captcha