Týden před Mistrovstvím

Běží to opravdu velmi rychle. Už za týden čeká orientační běžce Mistrovství na krátké trati. A náš oddíl vrchol dosavadního pořadatelského umění. A Velké Meziříčí je překvapeno, že se za jejich humny může uskutečnit tak významný sportovní podnik. A už se na to těší. A rekreační středisko Nesměř se připravuje na příliv tisícovky závodníků, které je třeba napojit a nasytit. Ale nedělá to poprvé, takže to určitě zvládne.

Po desítkách hodin strávených v lese v závodním prostoru při hledání těch nejvhodnějších míst pro umístění kontrol se mi tento koutek přírody líbí stále víc a víc. Je totiž neuvěřitelně proměnlivý. Stojíte v jednom místě a cítíte se klasicky jako na Vysočině – mohutné smrky, cesty, neprůchodné hustníky a drobné potůčky. Ujdete sto metrů a ocitnete se ve Finsku – prosluněný borovicový háj, roztroušené balvany, plochá údolíčka. Zase kousek popojdete a máte pocit, že jste v Beskydech – strmá stráň, v hlubokém údolí horský potok, na obzoru zaoblené vrcholky kopců. Vydáte se za hlukem vody, dojdete k řece Oslavě a máte pocit, že stojíte uprostřed Šumavského národního parku na břehu Vydry – v korytě obrovské balvany, voda skáče přes kamenné prahy a tvoří sérii peřejí.

A tak věřím, že Nesměřské údolí se zalíbí i všem závodníkům, ať už přijedou odkudkoli. Z Vysočiny, Beskyd, Šumavy nebo i toho Finska. A že se nám, pořadatelům, podaří připravit závod tak dobře, jak se nám to dosud dařilo. Krajina kolem řeky Oslavy si to nesporně zaslouží.

Martin Klusáček (5601), 2. 6. 2011

Štítky: pořádání MČR

Napsat komentář

Captcha