Úspěch i v zimě

Naši kluci to umějí nejenom v létě v lese s buzolou, ale také v zimě na běžkách bez buzoly! Sokolu Třebíč se po dvou na sníh hubených zim podařilo v prostorách Bažantnice znovu uspořádat otevřený závod v běhu na lyžích, který se už od roku 1946 jezdí jako memoriál prof. Oldřicha Pokorného. Je to na počest člověka, který jako profesor místního gymnázia byl velkým propagátorem běžeckého lyžování na třebíčsku a který za války zahynul v koncentračním táboře.

No a v hlavním kategorii mužů se na prvních čtyřech (!) místech umístili orienťáci z našeho oddílu: vyhrál Matěj Klusáček, druhý byl jeho brácha Honza, třetí Mára Prášil a čtvrtý Honza Zháňal. Jelo se na dobře upraveném tříkilometrovém okruhu volnou technikou, chlapi si ho dali 4×. Matěj to zvládl za necelých 38 minut a obhájil svoje vítězství z posledního závodu v roce 2010. Kompletní výsledky najdete na stránkách Sokola Třebíč.