Zimní radovánky

Náhodnému návštěvníkovi našich stránek by se mohlo zdát, že se orienťáci v zimě flákají, že se věnují ouřadování, vymýšlení plánů co, kdo kdy, kde, jaké si pořídit oblečení, kam poslat peníze a někteří se zavírají do tělocvičny. Jasně, všechno je pravda a ještě něco navíc.

Pravý orienťácký makáč celou zimu nabírá objem. To jsem to vylepšila, že?! Ne, fakt se necpe cukrovím, řízkama a větrníky a nekouká na sebe v zrcadle při focení selfíček na zdokumentování růstu. Kouká, ale možná tak do tréninkového deníčku, jak narůstá počet odběhaných kilometrů, suma hodin strávených bušením v lese. Vyhlíží radostně sněženky, protože se těší, jak v nové sezóně zúročí tolikero propocených trenek.

Nepravý o-makáč se stráášně těší na závody. Nějaký bušení ho až tak nebere. Jo, zajde se občas proluftovat, omrknout lesy. Ale řádění v lese s mapou a buzolou…Hmm, tomu se nic nevyrovná. V kalendáři už má zaškrtané všechny soboty a neděle, kdy nemá čas. Nejvíc se těší na léto. protože letos je nabídka vícedenních extra lákavá. Posuďte sami:http://oris.orientacnisporty.cz/?…. Bude moct strávit krásné sportovně-společenské léto. No, a ve volných chvílích se blaženě usmívá nad Ročenkou.

Oba druhy se občas potkají na atletických závodech. Sice jiná skupina lidí, ale taky blázni, takže člověk lehce splyne. Tady v Brně nemusí o-absťák ani nastat. Ve městě a okolí se pípáníchtivá osoba může zúčastnit Brněnské zimní ligy a dalších závodů. Převážně jde o sprinty = půlhoďka běhu, což člověk nějak ufuní. Tratě nebývají náročné, zato pohodová atmosféra. Zatím nejhezčí tratě byly podle mě v Kohoutovicích na Hruška cupu. Normálně se muselo přemýšlet kudy tudy. Mrknou můžete tady.

Doufám, že už je každému jasné, že nezahálíme v žádné roční době! Brzo naviděnou na nějaké akci a klidně napište do komentářů, čím se v zimě bavíte vy, třeba se inspirujeme ;-).

Lenka Křížová (8551), 31. 1. 2016

Komentáře

Marek Prášil5. 2. 2016

Každý pátek na tréninku v tělocvičně ;-) Dvě hodinky pohybu okořeněné orientační přípravou. Úcast bývá slušná, na sezonu připravujeme i nové tváře. Ale obzvlášť potěší, když dorazí početná skupina z jedné rodiny z Valče, čímž se zdvojnásobí počet Bčkařů a na florbal je to pomalu na tři týmy. Dneska sice nedorazili, ale poctivě trénovali, když se pokusili doběhnout zkratkou ujíždějící autobus, který se duchapřítomná Lenka P. snažila pozdržet přemlouváním řidiče ;-) Také jsme vyhlásili tréninkový cyklus na Suunnistussimu­laattori – na některém z posledních tréninků v tělocvičně bude opravdový závod v této virtuální orientační disciplíně. Kluci hlásili čas 11.04 na nejkratší sprintové trati, což je, myslím, slušná výzva.

Napsat komentář

Captcha